Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Filéstrimlor av Kyckling med Honey Butter 480g
Alla Atria produkterUngefär5,25 €
Vertailuhinta 10,94 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Filéstrimlor av kyckling med honey butter-marinad är färdigt smaksatta och lätta att tillreda. Honey butter har en smak av honung och smör och passar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé i strimlor (70 %), vatten, maltodextrin, honung (1 %), äppelvinäger, aromer (bl.a. smör, paprika), socker, joderat salt, kryddor (bl.a. vitlök, svartpeppar, persilja), förtjockningsmedel (xantangummi, E 407), solrosolja, glukossirap, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810013291
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 376 kJ / 89 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 4,3 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

