Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Filéstrimlor av Kyckling med Honung 1000g
Alla Atria produkterUngefär9,95 €
Vertailuhinta 9,95 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Filéstrimlor av kyckling med honungsmarinad är ett läckert sätt att njuta av kyckling. Med filéstrimlor av kyckling med honungsmarinad kan man laga…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé i strimlor (70 %), vatten, rypsolja, honung (1 %), socker, joderat salt, ättika, kryddor (bl.a. vit- och svartpeppar, paprika, gurkmeja, koriander, spiskummin, cayennepeppar, ingefära), maltodextrin, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), antioxidationsmedel E 331, majsstärkelse, dextros, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), aromer. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810014229
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 502 kJ / 120 kcal |
| Fett | 5,3 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 2,5 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

