Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria kyckling gribs meb ben hot buffalo 690g
Alla Atria produkterUngefär5,99 €
Vertailuhinta 8,68 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria kyckling gribs hot buffalo kan tillagas på grill, i ugn eller airfryer. Gribs är den saftiga biten bredvid lårbenet på kycklingen. Hot buffalo…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklinglårbit med ben (78 %), vatten, ättika, rapsolja, kryddor (bl.a. vitlök, jalapeno, chili ancho, cayennepeppar, paprika, chili), joderat salt, socker, solrosolja, ättikapulver, aromer (bl.a. paprika), maltodextrin, förtjockningsmedel (guarkänmjöl, xantangummi), surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbentsoat). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800028649
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 667 kJ / 160 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 3,5 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


