Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Saftiga stekschnitzlar av kyckling med Asian BBQ-marinad är lätta att tillaga på grillen eller pannan. Ta fram köttet i rumstemperatur ½ timme…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kyckling lårkött (76 %), vatten, rypsolja, socker, aromer (bl.a. soja, sesamfrön, paprika, ingefära), kryddor (tomat, vitlök, svartpeppar, chili), ättika, joderat salt, maltodextrin, antioxidationsmedel E 331, dextros, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800004520
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 573 kJ / 137 kcal |
| Fett | 7,9 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 2,3 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


