Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria kycklinglår med ben spicy rodeo 600g
Alla Atria produkterUngefär5,49 €
Vertailuhinta 9,15 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria kycklinglårfiléer med ben spicy rodeo blir härligt saftiga på grill, i ugn eller airfryer. Spicy rodeo lårfiléerna är smaksatta med bl.a.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklinglårfilé med ben (76 %), vatten, kryddor (bl.a. lök, vitlök, svartpeppar, spiskummin, rökt paprika, chipotle, oregano, paprika), rapsolja, socker, ättika, joderat salt, aromer (bl.a. paprika), surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel (natriumbentsoat, kaliumsorbat), förtjockningsmedel xantangummi. Kycklingköttets ursprung Finöand
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830039530
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 579 kJ / 139 kcal |
| Fett | 7,8 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 2,4 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


