Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Minutfilé av Kyckling Grillmarinerad 720g
Alla Atria produkterUngefär8,95 €
Vertailuhinta 12,43 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Minutfiléer av kyckling med grillmarinad passar för en hel del olika kycklingrätter. Asken innehåller 6 filéskivor. Kyckling är en utmärkt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé (79 %), vatten, socker, maltodextrin, rypsolja, kryddor (bl.a. paprika, vitlök, tomat, chili, svartpeppar, vitpeppar, spiskummin), joderat salt, rödvinsvinäger, aromer, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), karamelliserad socker, hydrolyserad majsprotein, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), surhetsreglerande medel citronsyra. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800019630
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 471 kJ / 112 kcal |
| Fett | 2,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 4,6 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


