Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Naturella Atria Minutfiléer av kyckling passar för en hel del olika kycklingrätter. Efter stekningen passar de svalnade även utmärkt i sallader.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800019494
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 418 kJ / 99 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0,13 g |
| Kalcium | 6 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 380 mg |
| Fosfor | 160 mg |


