Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Tunn Filéschnitzel av Kyckling Kryddad 550g
Alla Atria produkterUngefär5,99 €
Vertailuhinta 10,89 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria lätt ytkryddad tunn filéschnitzel av kyckling passar för en hel del olika kycklingrätter. Från alltid läckra och fylliga såser till olika…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (85 %), vatten, kryddor (bl.a. gurkmeja, koriander, chili. spiskummin, ingefära, paprika, nejlika), maltodextrin, joderat salt, socker, antioxidationsmedel E 331, aromer, tomatpulver, dextros, surhetsreglerande medel citronsyra, förtjockningsmedel xantangummi. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810014175
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 393 kJ / 93 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 1,7 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


