Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Stekspett av Kyckling Classic BBQ 550g
Alla Atria produkterUngefär6,59 €
Vertailuhinta 11,98 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria stekspett av kyckling är smaklig grillmat. I förpackningen ingår 6 st. färdigt BBQ-kryddade kycklingspett som hela familjen uppskattar. Som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kyckling lårkött (75 %), vatten, socker, maltodextrin, rypsolja, kryddor (bl.a. paprika, vitlök, tomat, chili, svartpeppar, vitpeppar, spiskummin), joderat salt, rödvinsvinäger, aromer, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), karamelliserad socker, hydrolyserad majsprotein, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), surhetsreglerande medel citronsyra. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800009143
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 648 kJ / 155 kcal |
| Fett | 8 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 6,5 g |
| - varav sockerarter | 3,7 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


