Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria kycklingspett av inrefilé honung 400g
Alla Atria produkterUngefär6,59 €
Vertailuhinta 16,47 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria kycklinginnerfiléspett honung erbjuder 4 st kycklinginnerfiléer färdigt spettade. De färdigkryddade filéspetten gör grillningen enkel och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
inrefilé av kyckling (68 %), vatten, rapsolja, maltodextrin, dextros, äppelvinäger, honung (1 %), kryddor (bl.a. svartpeppar, paprika, vitlök, gurkmeja, koriander, spiskummin, ingefära, cayennepeppar), salt (salt, jod), hydrolyserad majsprotein, aromer (bl.a. paprika), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), surhetsreglerande medel citronsyra. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800008498
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 463 kJ / 110 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 4,4 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


