Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria kycklingspett i honungsmarinad faller särskilt barnen i smaken. Spetten går utmärkt att tillaga i grill eller ugn. Den större…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött (66 %), vatten, socker, kryddor (bl.a. vitlök, chili, paprika, svartpeppar, kanel, spiskummin), rödvinsvinäger, glukossirap, förtjockningsmedel (E 401, E 415, E 407a), tomatpulver, surhetsreglerande medel (E 516, citronsyra), joderat salt, ättika, honung, aromer, hydrolyserad majsprotein, rökarom, konserveringsmedel (E 202, E 211). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830039356
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 562 kJ / 134 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 5,9 g |
| - varav sockerarter | 4,3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


