Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria tillagade grillbiff gör grillningen enkel och lugn. Grillbiff har smak av de välbekanta klassiska kryddorna vitpeppar, paprika och koriander.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
Kött 55 % (svin, nöt), vatten, , SOJAPROTEINPRODUKT, VETEMJÖL, kryddor (bl.a. vitpeppar, vitlök, tomat, chili, paprika, spiskummin), modifierad majsstärkelse, späck, potatismjöl, joderat salt, dextros, aromer (bl.a. paprika, tomat), antioxidationsmedel (E 301, E 331), socker, jäst, maltodextrin. Kraftigt saltad. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027116
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 016 kJ / 244 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 6,6 g |
| Kolhydrat | 8,9 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

