Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Svartpeppar Grillsallad är ett gott tillbehör till grillad mat. Svartpeppar Grillsallad är gjord av majonnäs av kål, morot och svartpeppar.…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
kål 42 % (Finland), svartpepparmajonnäs (rapsolja, vatten, socker, ättika, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), ÄGGULA från frigående höns (Finland), modifierad majsstärkelse, kryddor (bl.a. svartpeppar), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), joderat salt, surhetsreglerande medel citronsyra, citronsaftpulver, aromer, konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat)), morot, lök
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 762 kJ / 184 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 8,9 g |
| - varav sockerarter | 7,3 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,75 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

