Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria bavette av nöt salt & peppar ca400g
Alla Atria produkterUngefär10,76 €
Vertailuhinta 26,90 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Bavette av nöt är en styckningsdetalj som sitter på undersidan av djuret, under flanksteken. Grilla den hel och skär den i tunna skivor för…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
bavette av nöt (95 %), rapsolja, joderat salt, kryddor (bl. a. vitlök, svartpeppar, paprika, persilja), socker, aromer, rökt sockersirap. Nötkötttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2378101400004
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 590 kJ / 141 kcal |
| Fett | 6,4 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 1 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


