Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Köttigt och lagom rökigt hackat rökt kött tillför smak och underlättar matlagningen. Tillsätt Atria rökta strimlor till exempelvis ärtsoppa, på pizza…
Tillverkningsland
Ingredienser
svinkött, vatten, kycklingkött, kalkonkött, joderat salt, potatisstärkelse, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450, E 451, E 1420), dextros, förtjockningsmedel (E 407a, xantangummi, guarkärnmjöl, E 407), antioxidationsmedel E 301, potatisfiber, potatismjöl, aromer (bl.a. muskotnöt, tomat), honung, konserveringsmedel natriumnitrit, maltodextrin, socker, surhetsreglerande medel kaliumklorid, kryddor (bl.a. ingefära, tomat, vitlök, spiskummin, chili), farinsocker, rökarom, karamelliserad socker. Svin- kyckling-, och kalkonkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 471 kJ / 112 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 1,9 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


