Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Potatis- och baconsallad är en smakrik, majonnäsbaserad potatissallad kryddad med bacon. Atria Potatis- och baconsallad har en förpackning i…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
potatis 50 % (Finland), majonnäs (rypsolja, vatten, ättika, ÄGGULA, socker, modifierad majsstärkelse, joderat salt, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), maltodextrin, kryddor (SENAPSFRÖN, vitpeppar)), bacon 9 % (svinkött, dextros, konserveringsmedel natriumnitrit), gurka, konserverad gurka (gurka, sötningsmedel sackarin, aromer), lök. Svinkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860063017
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 973 kJ / 235 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 0,93 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

