Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria stor grillbiff av gris sweet Carolina 500g
Alla Atria produkterUngefär6,79 €
Vertailuhinta 13,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atrias kött är alltid garanterat finskt kött från finska gårdar.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinka av svin (84 %), vatten, rapsolja, farinsocker, kryddor (bl.a. tomat, svartpeppar, paprika, chili ancho, vitlök), joderat salt, äppelvinäger, tomatpure, aromer, förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), rökt socker, karamelliserad socker, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Svinköttets usprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027208
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 593 kJ / 141 kcal |
| Fett | 5,9 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 4,1 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


