Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Spettbitar av grisstek med rökig söt Smoky-sås. Grisspett ger önskad sort till grillningen, de spettbitar som redan finns på spetten är lätta att…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
rostbiff av svin (72 %), vatten, farinsocker, socker, tomatpuré, ättika, joderat salt, kryddor (bl.a. rostad vitlök, koriander, chili ancho, spiskummin, rökt paprika, cayennepeppar, kanel), modifierad majsstärkelse, aromer, karamelliserad socker, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel citronsyra, rökarom, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800014888
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 450 kJ / 107 kcal |
| Fett | 2,5 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 5,1 g |
| - varav sockerarter | 3,9 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


