Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pluma har en saftighet som är typisk för kassler och samma ätkvalitet som grisfilé. Pluma är en styckningsdetalj som ligger bredvid ytterfilén.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
pluma av svin (86 %), vatten, kryddor (bl. a. vitlök, paprika, tomat, rostad chili, rökt paprika, cayennepeppar), surhetsreglerande medel (E 326, E 262), joderat salt, farinsocker, dextros, antioxidationsmedel E 331, aromer, modifierad majsstärkelse, rökt sockersirap, förtjockningsmedel xantangummi. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2378101100003
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 015 kJ / 245 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,2 g |
| Kolhydrat | 2,6 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


