Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Spett av gris med barbequemarinad är en snabb och smaklig grilläckerhet till sommaren.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött (66 %), vatten, rypsolja, tomatpuré, socker, farinsocker, maltodextrin, kryddor (bl.a. vitlök, chili, cayennepeppar, svartpeppar, koriander, spiskummin, gurkmeja, ingefära), glukossirap, ättika, surhetsreglerande medel (E 516, citronsyra), förtjockningsmedel (E 401, E 412, E 415), joderat salt, hydrolyserad majsprotein, emulgeringsmedel solroslecitin, karamelliserad socker, aromer (bl.a. paprika), konserveringsmedel (E 211, E 202), rökt sockersirap. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407820022481
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 761 kJ / 183 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 5,8 g |
| - varav sockerarter | 3,7 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


