Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Spett är ett måste i grillsommaren. Dessa sweet BBQ-marinerade spett av gris på ett halvt kilo är favoritmat för de minsta i familjen tack vare sin…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött (66 %), vatten, farinsocker, socker, rypsolja, kryddor (bl.a. tomat, vitlök, chilipeppar, lagerblad, spiskummin), joderat salt, glukossirap, förtjockningsmedel (E 401, xantangummi), rödvinsvinäger, surhetsreglerande medel (E 516), aromer (bl.a. paprika), rökarom. Kraftigt saltad. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407820023808
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 650 kJ / 155 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 7,3 g |
| - varav sockerarter | 5,9 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,60 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


