Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Ranch coleslaw är en uppdaterad version av den välbekanta salladklassikern. Rivstorleken på Ranch coleslaw är lagom liten, och salladen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Senap
Ingredienser
kål 40 % (Finland), majonnäs (rapsolja, vatten, ättika, socker, ÄGGULA från frigående höns (Finland), kryddor (bl.a. vitlök, paprika, tomat, cayennepeppar, SENAPSFRÖN, vitpeppar), modifierad majsstärkelse, joderat salt, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), maltodextrin, förtjockningsmedel guarkärnmjöl, OSTPULVER, aromer (bl.a. OST), jästextrakt), morot
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800008832
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 801 kJ / 194 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 7,2 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,57 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

