Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Rustika Bitar ac Kycklingfilé Havssalt 350g
Alla Atria produkterUngefär5,45 €
Vertailuhinta 15,57 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Rustika Bitar av kycklingfilé är saftiga och lättsaltade passande kycklingbitar. Ta fram köttet i rumstemperatur ½ timme före tillredningen.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (89 %), vatten, joderat havssalt. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800007095
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 374 kJ / 88 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,75 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

