Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Härliga Atria Grillsallad med senap innehåller kål, ananas, gurka, paprika samt färsk senapsmajonnäs. Grillsalladen är ett utmärkt tillbehör till…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
kål 35 % (Finland), senapmajonnäs (rapsolja, vatten, socker, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), ÄGGULA från frigående höns (Finland), ättika, modifierad potatisstärkelse, joderat salt, kryddor (bl.a. SENAPSFRÖN, gurkmeja), förtjockningsmedel xantangummi, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), karamelliserad socker, arom), gurka, paprika, ananas
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860064908
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 619 kJ / 149 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 8 g |
| - varav sockerarter | 7,1 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,56 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

