Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Denna läckra grillpotatis med smör och dill uppskattas av hela familjen. Tack vare den färdiga grillpotatisen blir hela måltiden klar snabbare. Atria…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
potatis 91 % (Finland), rypsolja, laktosfri SMÖR (3 %), joderat salt, kryddor (bl.a. paprika, vitlök, dill), citronfiber, maltodextrin, dextros, aromer, färgämne betakaroten
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850058603
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 604 kJ / 144 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

