Laddar

Atria Wilhelm Hotti Hujoppi 330g
Alla Atria Wilhelm produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Wilhelm Hujoppi får en ny, ännu eldigare version vid sin sida som är en kombination av rökigt sting från chipotle och läcker smältost. Denna…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
kött 77 % (svin, nöt), vatten, späck, smältost 2 % (OST, vatten, smältsalter (E 452, E 331, E 339), smör, salt), köttbuljong kokt från nötben (vatten, kryddor (bl.a. lagerblad, vitpeppar), lök, morot, tomatpuré, karamelliserad socker, salt, modifierad majsstärkelse), kryddor (bl.a. paprika, chipotle, rostad vitlök, kanel, koriander, ingefära), joderat salt, dextros, aromer (bl.a. OST, paprika, muskotnöt), stabiliseringsmedel E 450, antioxidationsmedel E 301, rökt sockersirap, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (får). Kraftigt saltad. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 326 kJ / 321 kcal |
| Fett | 29 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 1,8 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,20 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

