Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria Wilhelm Juustoicha grillkorv 350g
Alla Atria Wilhelm produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 8,26 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sommarens hetaste grillkorvsnyhet är här! Atria Wilhelm Osticha är en grillkorv med sting där eldig sriracha kombineras med mjuk och fyllig smältost.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
svinkött (70 %), smältost 4 % (OST, vatten, smältostsalter (E 452, E 331, E 339), SMÖR, salt), sriracha chilisås pulver, aromer (bl.a. OST, muskotnöt), kryddor (vitlök, koriander, chili, chili ancho, ingefära, chipotle, cayenne), dekstros, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), antioxidant E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Kraftigt saltad. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027147
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 114 kJ / 269 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 8,9 g |
| Kolhydrat | 2,5 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,20 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


