Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Produktfamiljen med grillsallader får ett fräscht tillskott med smak av örter. Den läckra nyheten innehåller kombinationen av fyllig majonnäs och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Senap
Ingredienser
majonnäs (rapsolja, vatten, socker, ättika, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), ÄGGULA från frigående höns (Finland), modifierad majsstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel xantangummi, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), arom), kål 36 % (Finland), morot, kryddor (basilika, vitlök), solros- och olivolja, OST, vatten, potatis- och tapiokastärkelse), salt, citronsaftkoncentrat
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027055
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 799 kJ / 194 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 6,5 g |
| - varav sockerarter | 5,6 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,67 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

