Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Aiolimajonnäs är en mjuk delikatess för alla som gillar vitlök. Den laktosfria och glutenfria majonnäsen är som gjord för att kröna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, Auran senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), ättika, socker, vitlökkross (3 %), modifierad majsstärkelse, ÄGGULEPULVER, salt, konserveringsmedel (E202, E211), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel (mjölksyra, kalciumlaktat, citronsyra), arom (citron), dextros (majs, potatis), antioxidationsmedel (E385).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
0
EAN
6409538431531
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 191 kJ / 532 kcal |
| Fett | 57 g |
| - varav mättat fett | 3,6 g |
| Kolhydrat | 4,6 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,74 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

