Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

AXA Roasted Oats Granola Strawberry & Sunflower seed 475g
Alla AXA produkterUngefär4,93 €
Vertailuhinta 10,38 €/kg
Information
Information
Vår goda granola med jordgubb och solroskärnor – utan tillsatt socker. Gjord på havre, råg och korn, naturligt rik på mineraler.
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter
Ingredienser
HAVREgryn*, cikoriarotfiber, solroskärnor 10%, RÅGflingor*, vegetabilisk olja (raps, shea), KORNflingor*, frystorkade jordgubbar 2, 4 %, torkade äppelbitar 1, 4%, salt, naturlig vaniljarom, naturlig arom. *Fullkorn. Produkten innehåller 61% fullkorn. Kan innehålla spår av nötter: CASHEWNÖT, HASSELNÖT, MANDEL.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Cerealia Oy
Salmisaarenaukio 1, 00180 Helsinki
EAN
7310130013249
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, ej över normal rumstemperatur och avskilt från varor med stark lukt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 814 kJ / 434 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 4,2 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 0,33 g |
| Järn | 3,9 mg |
| Fiber | 18 g |
| Magnesium | 120 mg |
| Fosfor | 340 mg |
| Zink | 2,5 mg |

