Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Baba Tahinismoothie Mango & passion 250 ml
Alla Baba produkterUngefär3,06 €
Vertailuhinta 11,84 €/l
Inkluderar pant 0,10 €Information
Information
En fruktsmoothie berikad med protein och fiberrik tahini utan tillsatt socker. Det perfekta drickbara mellanmålet! Tahini är finkrossad…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Äpple, Sesamfrön, Mango
Ingredienser
Äpple, mango 22 %, tahini = SESAMFRÖpasta 7 % (icke-eu), äppeljuice*, passionsfrukt 3 %, citronjuice*, färgämne (betakaroten). *från koncentrat
Kontaktuppgifter
Baba Foods Oy, Asentajankatu 5 00880 Helsinki, 044 2000822, https://www.baba.fi, tilaukset@baba.fi
Tillverkare
Baba Foods Oy
Asentajankatu 5, 00880 Helsinki
https://www.baba.fi, 044 2000822, tilaukset@baba.fi
EAN
6430056262017
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Rekommenderas att förvaras kallt 2-6 °C. Öppnad förpackning är hållbar 1 dag i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas och avnjutes välkyld.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 470 kJ / 112 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 1,8 g |
| Salt | 0,00 g |
| Kalcium | 9 mg |
| Järn | 0,5 mg |
| Fiber | 1,9 g |
| Magnesium | 27 mg |
| Zink | 0,4 mg |

