Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Bazar Kikärter – ett mångsidigt och näringsrikt val för vardag och fest! Kikärter är naturligt proteinrika och fiberrika, vilket gör matlagningen…
Tillverkningsland
Ukraina
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Spelt, Råg, Vete
Ingredienser
Kikärter. Kan innehålla spår av GLUTEN (VETE, RÅG, KORN, HAVRE, SPELT).
Kontaktuppgifter
Euro-East Oy
Euro-East Oy, Ahokylänkatu 7, 20780 Kaarina
euroeast@euro-east.fi, 0207920290, https://www.euro-east.fi
EAN
4032549042605
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 577 kJ / 374 kcal |
| Fett | 4,3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 55 g |
| - varav sockerarter | 4,6 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,00 g |
| Järn | 6,2 µg |
| Fiber | 17 g |


