Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Bazar röda linser är en praktisk och mångsidig basprodukt i ditt kök. Dessa skalade och delade röda linser kokar snabbt och ger en fyllig, lätt…
Tillverkningsland
Ukraina
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Spelt, Råg, Vete
Ingredienser
Röda linser. Kan innehålla spår av GLUTEN (VETE, RÅG, KORN, HAVRE, SPELT).
Kontaktuppgifter
Euro-East Oy
Euro-East Oy, Ahokylänkatu 7, 20780 Kaarina
euroeast@euro-east.fi, 0207920290, https://www.euro-east.fi
EAN
4032549042582
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 472 kJ / 348 kcal |
| Fett | 1,7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 53 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0,14 g |
| Järn | 11,8 µg |
| Fiber | 12 g |


