Laddar

CELSIUS Astro Vibe Energidryck 355ml
Alla Celsius produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Celsius Astro Vibe är en energikick med blå hallonsmak, inspirerad av rymden! Celsius Astro Vibe har en uppfriskande smak och vår unika kombination…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kolsyrat vatten, surhetsreglerandemedel (citronsyra), taurin, naturliga aromer, koffein, vitaminer (askorbinsyra, pantotensyra, niacin, pyridoxinhydroklorid, riboflavin, biotin, cyanokobalamin), glukuronolakton, guarana, ingefära-extrakt, grönt te- extrakt, sötningsmedel (sukralos, acesulfam K).
Kontaktuppgifter
Celsius Finland Oy
Mannerheimintie 105, 00280 Helsinki
Marknadsförare
Celsius Finland Oy
Mannerheimintie 105, 00280 Helsinki
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur eller svalare, skyddad för fukt och ljus.
Bruksanvisning
Vi rekommenderar max 2 burkar/dygn. Användning ihop med alkoholhaltig dryck rekommenderas ej. Serveras väl kyld.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 12 kJ / 3 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 42 µg |
| Niacin | 5,6 mg |
| Pantotensyra | 2,8 mg |
| Riboflavin | 0,5 mg |
| Vitamin B12 | 1,7 µg |
| Vitamin B6 | 0,6 mg |
| Vitamin C | 17 mg |

