Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Activia Mangoyoghurt har en härligt krämig konsistens, en frisk och god smak och läckra bitar av mango. Passar både till frukost och mellanmål. Ät…
Tillverkningsland
Polen
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten
Ingredienser
pastöriserad MJÖLK, mango 8%, MJÖLKprotein, socker, modifierad stärkelse, morot-pumpakoncentrat, MJÖLKmineraler, naturliga aromer, förtjockningsmedel (pektiner), citronjuicekoncentrat, yoghurtkultur, Bifidobacterium lactis (ACTIREGULARIS®). Kan innehålla spår av ägg och spannmål som innehåller gluten.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
7350000553543
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras vid högst +8 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 365 kJ / 87 kcal |
| Fett | 2,9 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 0,12 g |
| Kalcium | 149 mg |
| Fiber | 0,2 g |


