Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Ge dig själv en bra start på dagen med ACTIVIA Mix & Go Honey Granola: Activias unika krämighet kombinerad med krispigheten av granola och sötman…
Tillverkningsland
Polen
Allergener
Mjölk, Nöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor
Ingredienser
Pastöriserad skumMJÖLK, MJÖLKprotein, HAVREgryn 7, 6%, socker, GRÄDDE, oligofruktos (kostfiber), flingor 1% (ris, majs, VETEmjöl, fettreducerat kakaopulver, salt), honung/honning 0, 7%, VETEmjöl, solrosolja, salt, yoghurtkultur, Bifidobacterium lactis (ACTIREGULARIS®). Kan innehålla spår av soja, nötter, sesamfrön och andra spannmål.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
7350000553642
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning förvaras i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 462 kJ / 109 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 9,5 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,19 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,7 g |


