Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

ED Blueberry Energidryck 0,5 l
Alla ED produkterUngefär2,19 €
Vertailuhinta 3,98 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
ED Blueberry är en fräsch nyhet för hösten 2025: en läckert söt energidryck med smak av blåbär.
ED är Finlands energidryck nr 1, som piggar upp och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, socker, koldioxid, surhetsreglerande medel (E330, E331), naturlig blåbärsarom och andra naturliga aromer, konserveringsmedel (E211, E202), koffein, sötningsmedel (E950, E952, E955), färgämnen (E163, E131), vitaminer (pantotensyra, B6, biotin, B12).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600318743
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 124 kJ / 30 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 6,9 g |
| - varav sockerarter | 6,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,07 g |
| Biotin | 0 mg |
| Pantotensyra | 0,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

