Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

ED Extra Caffeine Lime No Sugar 0,5l
Alla ED produkterUngefär2,05 €
Vertailuhinta 3,70 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
ED Extra Caffeine Lime No Sugar är en sockerfri energidryck med limesmak och 40 mg koffein/100 ml. Hela flaskan innehåller totalt 200 mg koffein.
ED…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, surhetsreglerande medel (E330, E331), koldioxid, naturlig limearom och andra naturliga aromer, koffein, sötningsmedel (E950, E952, E955), konserveringsmedel (E211, E202), färgande livsmedel (safloroch citronkoncentrat), vitaminer (pantotensyra, B6, biotin, B12), färgämne (E131), guaranae
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600319177
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 8 kJ / 2 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,07 g |
| Biotin | 0 mg |
| Pantotensyra | 0,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

