Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Ella's Kitchen Persika-bananpuré från 4 mån EKOLOGISK 120g
Alla Ella´s Kitchen produkterUngefär1,39 €
Vertailuhinta 11,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ella's Kitchen persika + banan -smoothie är framställd av 100% ekologiska ingredienser. Detta smoothiemellanmål erbjuder smakstunder för barn från 4…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Ekologisk banana 52%, ekologisk persika 48%, ekologisk koncentrerad citronsaft
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, https://www.lejos.fi, 0207413800
EAN
5060107330382
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Jag kan förvaras i rumstemperatur. När jag har öppnats håller jag i mig i upp till 48 timmar i kylskåp. Jag kan frysas också.
Bruksanvisning
Häll mig i en skål eller direkt på en sked. om du vill värmä mig, ställer du mig i varmit vatten och kontrollerat at jag inte blir för varm. Ställ ALDRIG in min påse i mikron.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 265 kJ / 63 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 13,9 g |
| - varav sockerarter | 13,2 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Natrium | 0 g |
| Vitamin A | 60 µg |
| Vitamin C | 2,5 mg |
| Vitamin D | 1 µg |
