Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mocka-kanel mördegskaka är en saftig och läcker mördegskaka, vars vändningar smakar som en beroendeframkallande läcker kombination av mocka och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, vatten, vegetabiliska oljor (raps, SG-palm), jäst, joderat salt, kardemumma, modifierad majsstärkelse, emulgeringsmedel (E471, E481) och aromer (mocka, karamell, karamelliserat socker). Kan innehålla spår av ägg och mjölk. Innehåller 23% fyllning med smak av mocka och karamell. Laktosfri
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
6410580036889
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring vid rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 479 kJ / 353 kcal |
| Fett | 9,5 g |
| - varav mättat fett | 2,3 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 26 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


