Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Elonen Rågkrossskorpa är det perfekta valet när du vill ha ett gott och hälsosamt mellanmål. Denna fiber- och rapsoljebaserade skorpa passar utmärkt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), vatten, RÅGKROSS (10%), rypsoljaprodukt [rypsolja, smörarom, antioxidationsmedel (E306)], socker, VETEGLUTEN, jäst, linfrö, salt emulgeringsmedel (E472e, E481), enzymer, mjölbehandlingmedel (E300), mältat KORNMJÖL. Kan innehålla spår av HAVRE.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580042323
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 813 kJ / 431 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 64 g |
| - varav sockerarter | 5,3 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 7,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


