Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En ljuvligt smaskig vetelängd som smälter i munnen, i vars vridningar vi har bakat in massor av härlig, kanelfyllning. Den superkaneliga vetelängden…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, vatten, laktosfri smör (MJÖLK), rypsolja, ÄGG, glukossirap, modifierad potatisstärkelse, kanel, jäst, joderat salt, kardemumma och emulgeringsmedel (E471, E481).
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahadenkatu 1 42100 Jämsä
EAN
6410580003263
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring vid rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 397 kJ / 334 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 57 g |
| - varav sockerarter | 23 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


