Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Härligt stor kanelbulle
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, vatten, rypsolja, laktosfri smör (MJÖLK), ÄGG, modifierad potatisstärkelse, glukossirap, kanel, växtprotein (ärta), emulgeringsmedel (E481, E471), jäst, joderat salt och kardemumma.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
6410580035141
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring vid rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 405 kJ / 333 kcal |
| Fett | 7,8 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 58 g |
| - varav sockerarter | 27 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


