Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En traditionell bulle med vanilj- och en hint av karamellsmak.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, vatten, vegetabiliska oljor (raps, SG-palm), jäst, socker med vaniljsmak (3%) (socker, aromer (bl.a. naturlig vanilj, vanillin, karamell)), joderat salt, kardemumma, emulgeringsmedel (E471, E475) och aromer. Kan innehålla spår av ägg och mjölk. Laktosfri. Vegan.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
6410580032034
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring vid rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 543 kJ / 369 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 56 g |
| - varav sockerarter | 18 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


