Laddar

HK Grillikombo kykcling lårfilé fruktig chili & gris kasslerbiff Japansk BBQ 450g
Alla HK produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Grillkombo består av mångsidiga grillprodukter i en mindre förpackning! I förpackningen ingår kryddiga och saftiga kycklinglårfiléer och små möra…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kryddat kycklinglårkött 58 %: finskt kycklinglårkött 83 %, vatten, rybsolja, kryddor (bl.a. lök, paprika, quajillo chili), joderat salt, socker, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärter), aromer, apelsinjuicepulver. Kryddade grisnackbiar 42 %: finskt griskött 94%, kryddor (bl.a. ingefära, lök, vitlök), aromer, vatten, surhetsreglerande medel (E261, E296, E326), honungspulver (honung, maltodextrin), socker, modifierad stärkelse, joderat salt, majsmaltodextrin.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
Tillverkare
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring + 4 °C (max + 6 °C)
Bruksanvisning
Kött är naturligt proteinrik.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 699 kJ / 167 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 1,8 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 0,93 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


