Laddar

HK Grillkombo kyckling innerfilé Ranch och Grillbacon Cola-bbq 450g
Alla HK produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Grillikombo innehåller ett varierat utbud för grillning! I samma paket finns kycklinginnerfilé med välkänd ranch-kryddning och saftig grillbacon…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Kryddad kycklingfilé 50%: finsk kyckling innerfilé (93 %), rypsolja, kryddor (bl.a. persilja, vitlök, paprika, cayenpeppar), vatten, joderat salt, aromer, surhetsreglerande medel (E261, kaliumlaktat, citronsyra), OSTpulver, risstärkelse, socker. Kryddad grissida 50%: finskt fläsk (93 %), brunt socker, kryddor (lök, vitlök, svartpeppar, rostad chili, ingefära), joderat salt, vatten, aromer (bla.a cola), surhetsreglerande medel (E261, kaliumlaktat), karamelliserat socker, limejuicepulver.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring + 4 °C (max + 6 °C)
Bruksanvisning
Kött är naturligt proteinrik.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 918 kJ / 221 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 5,9 g |
| Kolhydrat | 2,2 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


