Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
HK Korngris saftig schnitzel vitlök och örter 400g
Alla HK produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 12,48 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Stekbiff av korngris är fettsnål men saftig och passar bra att grilla och steka i stekpanna. Ört- och vitlökskryddan passar bra till många olika…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finskt griskött 80 %, vatten, kryddor (b.a. vitlök, persilja, chili, timjan), rapsolja, majsmaltodextrin, surhetsreglerande medel (E261, kaliumlaktat), joderat salt, aromer, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), surhetsreglerande medel (E262), antioxidant (E301).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100032081
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 520 kJ / 125 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 1,7 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


