Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Ribs av korngris med cola-marinad är enkla att grilla i lagom stora bitar. Den utsökta smaken behöver inga separata såser! HK Ribs av korngris kan…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finskt griskött med ben (83, 5%), vatten, socker, rypsolja, kryddor (bl.a. lök, svartpeppar, rostad chili, cayenpeppar), joderat salt, spritättika, surhetsreglerande medel (E261, kaliumlaktat), tomatpuré, aromer (bl.a. kola), modifierad stärkelse, karamelliserat socker, melasspulver, förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), rökt maltodextrin, konserveringsmedel (kaliumsorbat, E211).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
Marknadsförare
HK Scan Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
2391323200009
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring + 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 807 kJ / 194 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 3,2 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


