Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Premiumskurna spare ribs av korngris med en trendig, sött eldig hot honey-smak.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finskt griskött med ben 93%, farinsocker, potatismjöl, joderat salt, surhetsreglerande medel (E261, kaliumlaktat), vatten, kryddor (tomat, chili, vitlök), aromer, majsmaltodextrin, dextros, citronfiber, honungspulver (maltodextrin, honung).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
2391324900007
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring + 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 835 kJ / 200 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 3,9 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


