Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Tomapork-biff av korngris är en tjock biff skuren från ryggdelen och är kryddad med trendigt cowboy butter. Den passar särskilt bra att dela med…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finskt griskött med ben 97 %, jodiserat salt, kryddor (b.a. lök, rökt paprika, cayennepeppar, oregano, kummin, timjan), farinsocker, aromer, surhetsreglerande medel (E330).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
2391324700003
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring + 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 000 kJ / 240 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 6,5 g |
| Kolhydrat | 1,4 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


